28nov/18
zuby

Chcete mať žiarivé zuby a krásny úsmev? Nezanedbávajte preventívne prehliadky

Najkrajší úsmev je ten, ktorý ide od srdca… a taktiež ten, ktorý odhalí krásne a hlavne zdravé zuby. Bez vlastného pričinenia a úsilia to samozrejme nepôjde, no za tie nádherné zuby a žiarivý „americký“ úsmev, ktorým okúzlite všetkých naokolo, to naozaj stojí. Používať okrem zubnej kefky aj dentálnu niť či medzizubnú kefku považujeme za samozrejmosť a základ správnej ústnej hygieny. Dôležité sú aj pravidelné prehliadky u zubára. Ak ste tohto roku ešte neboli na preventívnej prehliadke, odložte razom všetky výhovorky a objednajte sa u zubára skôr, ako bude neskoro.

Continue reading

Share
15nov/18
retinol

Zázrak menom Retinol

Milé dámy, aj vy si dávate v priebehu roka niekoľkokrát predsavzatia o zdravej životospráve, o tom, že konečne sa začnete venovať sebe, svojmu teu, svojmu zdraviu? Je čas začať brať svoje predsavzatia vážne. Nesprávny životný štýl sa totiž prejavuje aj na pokožke vo forme akné. Všetko ale máte vo svojich rukách – teraz je totiž čas na zázrak menom Retinol 🙂

Continue reading

Share
13nov/18
skin interklinik

Pokožka… Aj na jeseň jej venujte svoju pozornosť

Tohtoročné leto bolo dlhé a horúce a možno aj vaša pokožka po ňom zostala spálená, smädná alebo unavená. Či už ste chytali bronz zámerne alebo nie, slnečné žiarenie vplýva na pokožku každý deň a niekedy ju vie poriadne potrápiť. Ak chcete, aby vaša pokožka bola pekná a zdravá, musíte jej venovať dostatočnú pozornosť a pravidelnú starostlivosť. Tá sa začína návštevou dermatológa.

Continue reading

Share
25okt/18
Mudr. Norbert Rácz

Browlift | Pozdvihne obočie a zbaví Vás smutného pohľadu

Obočie a okolie očí spolu úzko súvisia a patria medzi oblasti, na ktorých si zakladáme. Táto zóna je zároveň aj jednou z tých, ktoré nám medzi prvými pripomenú starnutie. Starnutím nám padajúce viečka a klesajúce obočie vytvárajú „smutný“ pohľad. Tento stav ale nie je nemenný a dá sa riešiť pomocou Browliftu a korekcii očných viečok. Oslovili sme nášho odborníka, MUDr. Norberta Rácza, aby nám o týchto zákrokoch povedal viac.
Continue reading

Share
26sep/18
konzultácie interklinik

Konzultácia – najdôležitejší krok pred podstúpením operácie

Každá návšteva lekára nesie so sebou kvapku rešpektu. Báť sa však nie je čoho a ak máme nejaký problém, treba o ňom len hovoriť. Inak to nefunguje ani pri rozhodovaní sa o podstúpení dôležitého zákroku. Práve komunikácia je prvým krokom k úspechu a aj preto predchádza každému náročnejšiemu operačnému výkonu. U nás jej hovoríme konzultácia.

Continue reading

Share
13sep/18
Boris Jakubec Spaklinik

Dotyk, ktorý lieči a harmonizuje telo

Ku krásnemu a zdravému telu pomáha nielen zdravá strava, šport či kozmetické produkty, ale tiež psychická pohoda. Ako sa hovorí – v zdravom tele, zdravý duch. Čo však robiť, keď vám bolesť skriví úsmev a slovo harmónia je zrazu neznámy pojem? Efektívnym spôsobom ako vrátiť telu duševnú a telesnú rovnováhu, sú rôzne terapie a masáže. Počuli ste už o Sneham masáži alebo kraniosakrálnej terapii? Nielen o liečivej sile dotyku, ale aj o správnej regenerácií a o tom, ako bolesti predchádzať, vám viac porozpráva fyzioterapeut nášho Spaklinik, Boris Jakubec.

Continue reading

Share
21aug/18
pery

Pery! Krásne, zvodné, šťavnaté…

Matka príroda nás nie vždy obdarí tým, po čom túžime, a tak vyhľadávame možnosti, ktoré nám v dnešnej dobe ponúka estetická medicína. Aj vďaka nej dnes môže mať plné a prirodzene vyzerajúce pery každá z nás. Tomuto krásnemu remeslu sa venujú špecialistky na krásu na oddelení estetickej dermatológie Interklinik. Vyspovedali sme jednu z nich, MUDr. Hajnalku Méryovú Faragó, ktorej šikovné ruky a skúsenosti ocenilo už mnoho spokojných žien.

Continue reading

Share
21aug/18
invisalign-1

Ako z rozprávky o Popoluške

O krásnom a bezchybnom úsmeve som snívala už dlho. Rodičia od detstva dbali o moje zdravie, no táto estetická stránka šla často bokom. Krivé zuby som zbadala v období dospievania, kedy každé dievča začína dbať o svoj výzor. Ako sa však hovorí, na dobré sa čaká a môj krásny úsmev si na mňa počkal o čosi neskôr.

Continue reading

Share
15aug/18
rakovina krčka maternice

Najlepším liekom proti rakovine je prevencia, môže nám zachrániť život.

Sú témy, ktoré obchádzame a často radšej nechceme o nich nič vedieť, len aby sme si ich neprivolali do života. Jednou z nich je i rakovina. Slovo, ktoré nás straší a obávame sa ho vysloviť. Rakovina krčka maternice je však zákerná choroba, na ktorú umierajú stovky žien ročne, týkať sa môže každej jednej z nás bez rozdielu, a je len v našich rukách či ju odhalíme včas.

Continue reading

Share
09aug/18
oxyjet

Leto pleť unaví. OXY JET jej vráti stratenú energiu :-)

Každý z nás potrebuje priestor a čas na oddych a regeneráciu. Miestom na relax však nemusí byť len piesočnatá pláž s palmami alebo hojdacia sieť v záhrade.  Poznáme miesto, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť. Miesto, kde budete LEN VY. Rozmaznávaná, hýčkaná, znovuzrodená a pozitívne naladená. A samozrejme krásna… V priestoroch SPAKLINIK s jedinečnou, upokojujúcou atmosférou a príjemnou vôňou sa pod rukami skúsených profesionálov budete cítiť ako v raji.

Continue reading

Share
17júl/18
hydrolifting

Hydratovať, hydratovať,… Hydrolifting :-)

Keď sa vás v budúcnosti vaše staršie ja opýta: „ako si sa o seba staral/a?“, čo odpoviete? Dlaňou si z čela odhodíte prameň vlasov a s úsmevom spustíte zoznam absolvovaných procedúr dlhší ako ten telefónny. Či už začnete chronologicky alebo abecedne, čím dlhší zoznam, tým sebaistejšie sa cítite. A v tom príde rana pod pás. „A čo si spravil/a pre svoje ruky, krk a dekolt? …Hups!

Continue reading

Share
11júl/18

Plazma terapia | K mladistvému vzhľadu dopomôže pár kvapiek krvi.

Plazma terapia… Neuveríte, ale je niečo pravdy na tom, že krv pomáha mladnúť. Obsahuje totiž čiastočky, ktoré spomaľujú tvorbu vrások a starnutie pokožky ako také. O mezoterapii vlastnou krvou, resp. o Plazba terapii (PRP) vám povie viac pani doktorka Estetickej dermatológie Interklinik, MUDr. Zuzana Rajczyová.

Continue reading

Share
03júl/18
erektilna dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia | Keď vás sklame práve on…

Veľa práce, meniace sa počasie, ale i bolesť hlavy – to všetko spôsobuje v dnešnej uponáhľanej dobe výkyvy nálad, ktoré majú často vplyv aj na náš sexuálny apetít. Stará známa fráza ,,dnes nie, miláčik“ sa, bohužiaľ, stala už heslom dňa nielen u nežnejšieho pohlavia, ale i u mužov. Sú však, samozrejme, aj iné príjemnejšie dni. Muž pripraví svojej milej chutnú večeru, zapáli sviečky, no a partnerka zas na seba nahodí najsexi negližé. Obaja dokonalo naladení na rovnakej vlne a vtedy…bum. Čo robiť v takýchto prípadoch a najmä keď sa problém opakuje? 

Continue reading

Share
29máj/18

Voda láka, slnko svieti, doprajme komfort pokožke i pleti!

Už to cítite aj vy, však? Vôňu leta, slnečné lúče, dokonca počujete aj šum mora, aj keď ešte stále sedíte v práci. Horúce letné dni nám konečne umožnili odhaliť naše telo v úsporných sukničkách a plavkách. Ale čo s našou suchou, alabastrovo bielou pokožkou? Poďme jej teda rýchlo pomôcť k tomu, aby počas letných dní zažiarila. O tom, aké ošetrenie absolvovať pre dokonalý vzhľad vašej pokožky, sme sa opýtali ďalšej skvelej špecialistky z nášho tímu Estetickej dermatológie, Zuzany Satmaryovej.

Continue reading

Share
10máj/18
pery

Našpúľte pery, ktoré volajú po bozku!

Je leto a my ženy konečne môžeme odhaliť partie tela, ktoré celú zimu driemali pod hrubou vrstvou oblečenia a čakali na svoju chvíľu. Obnažený dekolt a ramená, ale i dlhánske nohy – tým všetkým sme schopné upútať pozornosť náhodných okoloidúcich. Toho pravého však zaujmeme aj horúcim bozkom, ktorý dokážu dať iba naše dokonalé pery. Matka príroda ale nie vždy obdarí každú z nás tým, po čom túžime, a tak vyhľadávame možnosti, ktoré dnes ponúka estetická medicína. Aj vďaka nej dnes môže mať plné a prirodzene vyzerajúce pery každá z nás. Tomuto krásnemu remeslu sa venuje aj MUDr. Hajnalka Méryová Faragó, ktorej šikovné ruky a skúsenosti ocenilo už mnoho spokojných žien.

Continue reading

Share
03máj/18
psa-rakovina prostaty

Pred čím si muži zakrývajú oči aj uši

Mnoho z nás žien sa udržiava v dobrej kondícii po celý rok. Okrem kaderníčky, vizážistky a nechtárky preventívne navštevujeme očného, zubára, obvodného lekára a kožnú, aby sme sa vyhli neskorším zbytočným komplikáciám. Pri akomkoľvek gynekologickom probléme však o návšteve odborníka váhame, nie všetkým ženám je totiž príjemná…V takýchto momentoch našťastie prichádza k slovu naša silnejšia polovička – muž-samec, ktorý nás presviedča o nutnosti absolvovania vyšetrenia. Je schopný zodvihnúť telefón a dohodnúť termín, veď ide predsa o blaho nás oboch, no nie? Ach, ste takí zlatí, keď sa o nás bojíte 🙂 Ale myslite už aj na seba.

Continue reading

Share
19apr/18
MUDr. Michaela Blasko_3E3E4590

Estetická dermatológia – predstavujeme vám náš tím

Základom úspechu každého ošetrenia v Interklinik je špičkový tím odborníkov. Výnimkou nie je ani oddelenie estetickej dermatológie, ktorému šéfuje pani primárka MUDr. Michaela Blaško, PhD. Práve pod jej vedením pracuje tím špecialistiek, ktoré sa starajú o to, aby ste vyzerali prirodzene krásne, a to čo najdlhší čas. O svojich kolegyniach a filozofii tohto oddelenia vám viac povie práve pani doktorka Blaško, ktorá na klinike pracuje už viac ako 10 rokov.

Continue reading

Share
05apr/18
MUDr. Hajnalka Méryová Faragó

Jar – najlepšie obdobie rozžiariť našu pleť

SOS! SOS! – kričí po dlhej zime naša pokožka, z ktorej sa počas zimného obdobia vytratila všetka šťava. Prišla však jar a slnečné lúče by chceli vylepšiť a rozžiariť nielen našu náladu, ale i našu pleť. Ako tomu dopomôcť? Na niekoľko dobrých trikov sme sa opýtali našej špecialistky na krásu z oddelenia estetickej dermatológie, MUDr. Hajnalky Méryovej Faragó.

Continue reading

Share
22mar/18

Aj Vás trápi nadmerné potenie?

Hoci sa to zatiaľ pri pohľade z okna nezdá, prichádza jar, ktorú v tesnom závese vystrieda obľúbené leto. A priznajme si, každý z nás bojuje pri horúčavách s nadmerným potením v oblasti podpazušia. Ako sa týchto fľakov zbaviť, keď nepomáha žiadna drogéria? Opýtali sme sa našej odborníčky z estetickej dermatológie, MUDr. Zuzany Rajczyovej.

Continue reading

Share
13mar/18
Mudr. Vanda Martišková

Aby ruky nezrkadlili náš vek…

Pribúdanie rokov je pre každého z nás nočnou morou. Staroba sa ale nevyhne nikomu a každým dňom si pýta svoju daň. A neobíde ani naše ruky. Aké sú prejavy starnutia na dlaniach a rukách a ako proti vráskam a starobe efektívne bojovať? Nech sa páči, tu je pár užitočných rád od našej odborníčky „od fachu“, MUDr. Vandy Martiškovej.

Continue reading

Share
25jan/18
retinol

Retinolový peeling – znovuzrodenie pre vašu pleť

Milé dámy, je tu nový rok a väčšina z vás už isto iste začala čiastočne plniť more novoročných predsavzatí. Jedno z najčastejších predsavzatí, ktoré si dávajú ľudia po celom svete je, že už naozaj začnú so zdravou životosprávou, prestanú fajčiť, začnú viac času venovať svojmu telu, svojmu zdraviu. Nesprávny životný štýl sa totiž prejavuje aj na našej pokožke vo forme akné. Všetko ale máte vo svojich rukách, aj keď už možno nemáte sladkých 18 🙂

Continue reading

Share
12dec/17
juvederm volite

Nezabudnuteľné Vianoce aj vďaka Juvéderm VOLITE

Je tu zima. Dni sa krátia, slnečné lúče nás hrejú čoraz menej a my nestíhame ani sledovať, ako nám čas preteká pomedzi prsty. Práca a vianočné prípravy doslova hltajú minúty, hodiny, dni nášho vzácneho času. A či chceme, alebo nie, presne tak rýchlo beží aj čas na našej tvári. Čo ale urobiť, keď vrások v predvianočnom období len pribúda?

Continue reading

Share
07dec/17
vianocna ponuka augmentacia

AUGMENTÁCIA | Božský dekolt od Ježiška

Rolničky, rolničky, ktože vám dal hlas? – ozýva sa už pomaly z každej rádiovej stanice. Vianoce sa nezadržateľne blížia a za nás môžeme povedať, že aj tie tohtoročné budú opäť plné prekvapení. Áno, aj u nás, na klinike zdravia a krásy, sme si pre Vás opäť niečo pripravili 🙂 Dlho očakávaná vianočná nádielka darčekov je tu! 

Continue reading

Share
28nov/17

Darujte úsmev!

Že komu? Tak to skúsme takto – ,, a vyber si koho chceš, koho najviac miluješ…“. Presne tak, aj úsmev sa dá darovať ako darček tomu, koho najviac milujete. A nemáme na mysli len to, že niekoho obdarujete vašim čarovným úsmevom od ucha k uchu. Nie každý chrup je totiž na krásny široký a úprimný úsmev pripravený.

Continue reading

Share
22nov/17

Kde nepomohol šport, tam pomôže liposukcia

Pojem nadváha nie je dnes neznámy aj napriek tomu, že si pred ním zakrývame nielen oči, ale aj uši. Každý z nás si hneď predstaví nepekné partie nášho tela. No je pravda, že lipidov v tele sa zbavujeme len veľmi ťažko a niekedy nepomôže ani šport a zdravá strava. A tak sa utiekame k rôznym metódam, ktoré by nám pomohli…V takýchto prípadoch je nám k dispozícii liposukcia – pravá pomocná ruka, ktorá je tu pre nás aj vtedy, keď nám napriek intenzívnym pohybovým aktivitám z tuku skoro vôbec neubudlo.

Continue reading

Share
07nov/17

BIELIM, BIELIŠ, BIELIME…

Bielim, bieliš, bielime. Ak trápi odtieň Vašich zubov aj Vás, prípadne rozmýšľate nad jeho vylepšením, sú tieto riadky určené priamo Vám. Faktom je, že bielemu úsmevu venujeme čím ďalej tým viac pozornosti. A dôvody nemajú pôvod len v osobnom, ale často aj v profesionálnom živote. Áno, na zúbky sa vám dnes pozrú, aj keď je v hre prijatie do zamestnania či povýšenie.

Continue reading

Share
27okt/17
Kinesio taping

Kinesio taping | Dajte zbohom bolesti vďaka týmto páskam!

Tí z nás, ktorí patria skôr k pasívnym športovcom a najväčším odborníkom na šport pri pozeraní televízie, si to už určite všimli. Áno, niektorí atléti v poslednej dobe radi ozdobujú svoje telo farebnými páskami na ramenách, kolene, či iných partiách tela. Tieto lepiace pásky však nie sú módnym doplnkom športovca, spĺňajú trošku iný účel – pomáhajú liečiť bolesť. Viete, že okrem profesionálnych športovcov môžu pomôcť aj vám?

Continue reading

Share