makeup-štetce-ilustr

Chcete mať zdravú pleť? Čistite si štetce na mejkap. Štetce a aplikátory na mejkap zbierajú prach a špinu a množia sa v nich baktérie, ktoré môžu zhoršiť kožné problémy, ako napríklad akné.

Väčšina z vás zabudne na svoje štetce a aplikátory na mejkap v momente, ako dokončí svoj každodenný rituál a odíde z domu. Rovnako je na tom podľa vlastných slov aj Sarah z magazínu Vogue.

“Ak je niečo, o čom sa mi naozaj nechce rozmýšľať, je to, aké môžu byť špinavé štetce na mejkap, ktoré denne používam. Každé ráno sa namaľujem a ponáhľam sa z domu. Potom už o nich vôbec nepremýšľam až do chvíle, keď ich znovu použijem, i keď ani vtedy o nich vlastne vôbec nepremýšľam. Len ich použijem.

Čistím ich čas od času, napríklad počas upršaných víkendov, keď nemám čo iné robiť,” priznáva Sarah v úvode článku, v ktorom sa rozhodla na tieto každodenné ženské pomôcky pozrieť zblízka.

Oslovila preto odborníčky – maskérku a dermatologičku, s ktorými sa na túto tému pozhovárala.

 

Myslím, že väčšina žien svoje štetce nečistí. Vlastne o tom vôbec nerozmýšľajú,” –  maskérka Sonia.

 

Ona pritom svoje štetce čistí raz za týždeň, no ak ich používa na aplikáciu krémových produktov, prípadne gélovej očnej linky, umýva ich hneď. Ako totiž vysvetlila, ak na štetcoch vyschnú, štetiny stuhnú, čo ovplyvní ich prirodzenú poddajnosť pri ďalšom použití.

Dermatologička varuje pred akné

Podozrenia o nebezpečenstve číhajúcom v štetcoch na mejkap potvrdila aj manhattanská dermatologička Julie.

 

 V štetcoch na mejkap sa môžu rozmnožovať baktérie, zbiera sa v nich prach a špina, čo vedie k rastu ďalších baktérií a tie môžu zhoršiť kožné problémy, ako napríklad akné,” -deramtologička Julie.

 

Gély a krémy, ktoré ostanú na štetinách, tak môžu pri ďalšom použití kontaminovať váš mejkap. Najmä v prípade korektorov a očných liniek – všade, kde je vlhkosť – vytvárate mazľavé a vlhké prostredie. Doslova tak pozývate baktérie,” doplnila Julie.

“Všetci sme takí neurotickí, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť a potom vezmeme a použijeme štetce, ktoré sme už ktovieako dlho nečistili,” poznamenala znechutene Sonia.

Všetkým ženám preto radí:

  • robte to v noci
  • umyte ich, vyžmýkajte z nich všetku vodu a nechajte ich poležiačky uschnúť.
  • ráno budú čisté a suché.

 

I keď existujú špeciálne prípravky na čistenie štetcov, rovnako dobre funguje aj  jemné mydlo, šampón či  olivový olej, radí Sarah. A ešte jedno upozornenie:

Štetce nikdy nesušte postojačky, pretože stratia tvar.

Vaša pleť sa vám poďakuje, a možno tiež váš mejkap, dodáva Sarah na záver. “Ak máte na štetci usadený nejaký odtieň, nedosiahnete pri maľovaní farbu, akú chcete. Ak pracujete s čistými štetcami, aplikácia je úplne iná. Nie sú na nich zvyšky,” upozornila ďalej Sonia s tým, že tak ide všetko ľahšie.

VIDEO – Na YouTube nájdete množstvo inštruktážnych videí AKO čistiť štetce na mejkap, metódy sa líšia, ale podstata zostáva: zničte špinu a baktérie skôr, než vám ublížia. Tu je jedna z metód:

 

 

Zdroj: vogue, youtube, webnoviny, interklinik

Prečítajte si tiež: Jarné prebudenie;  Tmavé kruhy pod očami;

Túžite po pestrejších informáciách?

Spojte sa s nami:

Share

One thought on “VIDEO Jarné (mejkap) upratovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *