Licenie-ilustr

Nanášanie mejkapu nie je jednoduché, zvlášť keď máte citlivú pleť. Tu je niekoľko tipov pre úspešnú aplikáciu mejkapu.

  • Pleť si čistite systematicky 

Keď si nebudete správne čistiť svoju tvár, nikdy nezískate perfektný výsledok svojho mejkapu. Nakumulovaný prach za celý deň bráni pleti dýchať a mejkapu – držať. Na vyčistenie a vyhladenie pleti, používajte exfoliačný prípravok, ale nie viac ako 1x za deň.

  • Pod make-up použite prípravok starostlivosti o pleť

Úspešná aplikácia mejkapu začína pri správnej príprave pleti, čo znamená – pri hydratácii. S týmto základom sa mejkap javí ako jednotný a žiarivý. Vyberte si prípravok starostlivosti o pleť adaptovaný potrebám vašej pleti: suchá, zmiešaná, mastná alebo proti starnutiu atakďalej.

  • Zakryte nedokonalosti

Zafarbené korektory vám umožnia zamaskovať poškodenia na pleti. Farby sa navzájom neutralizujú. Zelená neutralizuje červeň rosacey, čerstvých jaziev, viditeľných žiliek a začervenanie pokožky po lasery. Žltá kompenzuje modrú – farbu kruhov pod očami, varikóznosti či pooperačné modriny.

  • Zjednoťte si farbu pleti

Začínajte aplikáciou štyroch dávok mejkapu: na čelo, lícne kosti, nos a bradu. Potom ho rozotrite rovnako ako krém. Technika aplikácie bude rovnaká bez ohľadu na typ mejkapu – krémový, fluidný (tekutý) alebo kompaktný. Nanášajte ho štetcom alebo pre prirodzenejší vzhľad – rozotrite prstami.

  • Zafixujte svoj make-up

Nakoniec aplikujte trochu púdru, ten stabilizuje korektor a mejkap – zmatnie miesta náchylné k lesku, ako napríklad čelo, bradu, nos. 

  • Vytvarujte si tvár pomocou tvárenky

Aplikujte tvárenku na tvár – rozžiari vás. Dotyk farby oživí vašu pleť a dodá vám zdravý vzhľad.

  • Zvýraznite si oči

Keď chcete efektne zdôrazniť svoj pôvab, aplikujte na vnútornú časť viečka svetlé farby, ktoré zachytia svetlo. Tie najintenzívnejšie tiene použite na vonkajšie kútiky očí, pre – rafinované, fascinujúce oči… Dotyk riasenky zdokonalí váš mejkap.

 

MÁTE CITLIVÚ PLEŤ ? – Reaguje vaša pleť vyrážkami alebo inými prejavmi na bežné krémy a lacnejšiu dekoratívnu kozmetiku z drogérie? Býva často suchá a šúpe sa? Má sklony k ekzémom a k rôznym alergickým prejavom? Reaguje citlivo na teplo, chlad alebo vietor? Po slnení sa na nej objavujú vyrážky, typické pre solárnu alergiu? Keď ste odpovedali kladne aspoň na jednu otázku, patríte medzi ľudí s citlivou pokožkou. Navštívte svojho dermatológa.

 

  • Skrášlite svoj úsmev

Začnite tým, že ohraničíte svoje pery ceruzkou na pery a definujte tak ich tvar. Ceruzka zabráni tomu, aby sa rúž roztiekol a tiež pomôže aby lepšie držal. Vyberte si odtieň, ktorý je podobný farbe rúžu. Naneste rúž od stredu pier ku kútikom. Pre väčší lesk si nakoniec pridajte trochu lesku na pery.

  • Vyčistite štetce

Pre tie, ktoré si nanášajú mejkap štetcom – nezabudnite ich vyčistiť najmenej raz za mesiac vhodným čistiacim prostriedkom. Zminimalizujete tak riziko alergie a zároveň predĺžite ich životnosť.

  • Odličujte sa každý večer

Aby mohla vaša pleť dýchať je nevyhnutné, aby ste si ju každý večer kompletne vyčistili. Je nutné odstrániť mejkap a nečistoty, ktoré sa na pleti za celý deň nahromadili. Na citlivú pokožku použite najlepšie odličovacie mlieko alebo micelárnu vodu.

 

Prečítajte si ešte:  Diagnóza-citlivá pleť; Jarné (kozmetické) upratovanie;

Zdroj: laroche-posay, interklinik

Túžite po pestrejších informáciách?

Spojte sa s nami:

 

Share

2 thoughts on “AKO SA ROBÍ Efektný a zdravý make-up

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *