skin interklinik

Tohtoročné leto bolo dlhé a horúce a možno aj vaša pokožka po ňom zostala spálená, smädná alebo unavená. Či už ste chytali bronz zámerne alebo nie, slnečné žiarenie vplýva na pokožku každý deň a niekedy ju vie poriadne potrápiť. Ak chcete, aby vaša pokožka bola pekná a zdravá, musíte jej venovať dostatočnú pozornosť a pravidelnú starostlivosť. Tá sa začína návštevou dermatológa.

Každá je iná

Hoci potrebujeme UV žiarenie k tvorbe vitamínu D, vystavovanie tela slnku môže byť škodlivé a dokonca rizikové. Pehy, vrásky, znamienka či pigmentové škvrny. Každá pleť je iná a každá je jedinečná. Všetky však majú jedno spoločné: zaslúžia si našu pozornosť a starostlivosť. Navyše, s pribúdajúcim vekom sa koža mení a menia sa aj jej potreby. Skôr ako teraz na pleť aplikujete rôzne prípravky na regeneráciu a povzbudenie, objednajte sa u lekára a nechajte sa skontrolovať. Prečo?

Starostlivosť o pleť začína u odborníka

Tak ako chodíte na pravidelné prehliadky k zubárovi či gynekológovi, určite nepodceňujte preventívku u dermatológa. Odborník nielen skontroluje a zhodnotí stav vašej pokožky, ale aj odporučí správny spôsob starostlivosti či liečby. Pravidelná kontrola pokožky je dobrá i v tom, že lekár môže zachytiť prejavy a stavy kože, ktoré potrebujú liečenie alebo riešenie. Niekedy treba odstrániť znamienko či nasadiť dlhodobú liečbu, inokedy včas zachytí neprirodzené zmeny.

Máte výplne? O dôvod viac na prevenciu

V tomto prípade rovnako platí nutnosť preventívnej prehliadky. Všetky výplne totiž majú svoju životnosť. Ak sa chcete tešiť z peknej tváre, musíte zachovať funkčnosť a vitalitu výplní čo najdlhšie. Pomôže vám v tom práve pravidelná kontrola odborníkom.

Teraz je ten správny čas

Všetky terapie spojené s pokožkou je vhodné riešiť práve počas jesene a prichádzajúcej zimy. V tomto období si na seba vieme nájsť viac času. Do karát nám hrá aj príjemnejšie počasie, kedy skryjeme pokožku do vrstiev oblečenia. A hlavne, stále máme dostatok času riešiť svoje kožné problémy a venovať sa prevencii, kým príde ďalšie horúce leto. Neodsúvajte to. Teraz je čas urobiť prvý krok pre svoju krásnu a zdravú pleť.

Objednať sa na kontrolu môžete na: 02/6823 0920

www.interklinik.sk

 

Share

One thought on “Pokožka… Aj na jeseň jej venujte svoju pozornosť

  1. mne sa v jeseni objavujú obrovské ekzematické fľaky na krku a rukách a zbaviť sa ich nedá vôbec ľahko … tento rok som pre istotu už od septembra na protopan boxe zatiaľ mám krásnu vyživenú a bez ekzémovú pokožku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *