BabyGen

Prichádza jeseň. Ročné obdobie, ktoré so sebou prináša v porovnaní s jej predchodcom teplotný rozdiel viac ako 20 stupňov. Sedíte doma, zababušená v deke. Rozmýšľate, ako si chladné a sychravé chvíľky skrátiť. Vedľa sedí Váš partner a myslí na to isté… 🙂

Babyboom nie je v súčasnosti niečím neobvyklým, no mnoho z nastávajúcich mladých mamičiek doslova horí nedočkavosťou, aby sa dozvedeli, či budú mať doma princeznú alebo futbalistu. A na to je tu BabyGen test, ktorý Vám jednoducho dá odpoveď na túto otázku.

Od čoho vlastne závisí pohlavie dieťaťa?

Iste ste už počuli starý dobrý príbeh o chromozómoch X a Y, o ktorých nás učili už v siedmom ročníku základnej školy. Ak je v bunke prítomná dvojica chromozómov XX, môžete sa tešiť na to, ako budete svoje dievčatko každý deň krásne česať a vymýšľať mu tie najroztomilejšie outfity na každý deň. Ak sa, naopak, v bunke nachádza dvojica chromozómov XY, kupujte bager a futbalovú loptu – bude to chlapec!

Ako to funguje?

Už z názvu nám vychádza, že BabyGen je genetický test, na základe ktorého výsledkov sa dozvieme pohlavie dieťaťa, pričom pohlavie je možné určiť z krvi matky. Budúcej mamičke totiž v krvi koluje aj DNA plodu, a teda je možné z odobranej vzorky zistiť, či sa v bunke nachádza aj chromozóm Y alebo nie.

Počula som slovo krv a už ma zabolelo…

Maminky, nemusíte sa ničoho báť. Test je jednoduchý a bezbolestný. Stačí zájsť ku gynekológovi, ktorý budúcej mamičke odoberie z predlaktia krv. Odber je rovnako pre matku ako pre plod neškodný. V genetickom laboratóriu urobia odborníci čáry máry fuk, potom už len pár dní počkáte na výsledok a… tadá, budete vedieť, či ružová, či modrá 🙂 Samozrejme, s testom to netreba uponáhľať. Pohlavie dieťatka totiž nie je možné zistiť v prvých dňoch ani týždňoch tehotenstva.

Kedy mám test absolvovať?

BabyGen test je možné absolvovať už od 10. týždňa tehotenstva. Áno, už tak skoro sa môžete tešiť, ako budete svojim rodinným blízkym a priateľom hovoriť, akej farby majú vyberať oblečenie a hračky. A ak nechcete mať kočík v neutrálnej farbe, určite Vám tento test pomôže s výberom adekvátnej farby. Navyše, na výsledky testu sa môžete spoľahnúť až na 99,5 %!

Výsledok. Už chcem výsledoook!

Nebojte sa, dlho čakať nebudete. Výsledok sa dozviete elektronicky a Vy si teda môžete dopriať radostnú chvíľku s bruškom a bábätkom v pohodlí u Vás doma 🙂

Objednať sa môžete na recepcii Gynekológie: 02/6823 0950

www.interklinik.sk

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *