interklinik

Konečne nastal ten čas vytiahnuť zo skrine kufor! Zoznam toho, čo si pobaliť na dovolenku máte už minimálne týždeň pripravený na kuchynskom stole, no možno na ňom niečo chýba. Trendové MUST HAVE plavky, žabky, večerné šaty a lodičky, slnečné okuliare, či obrovský klobúk, ktorý zabráni nebezpečnému úpalu, to všetko už máte. No na pobyt pri mori by ste mali zodpovedne zbaliť aj vašu pleť. Základom je kvalitná kozmetika, ktorá vašu pokožku ochráni pred silnými slnečnými lúčmi, príjemne ju hydratuje a zabráni zošúpaniu pekne opálenej kože. Veď kto by sa už chcel vrátiť od mora a vyzerať ako stará zošuverená korytnačka…?! Naša kolegynka, kozmetička Broňa, vám poradí, čo si nezabudnúť pribaliť do prázdninovej batožiny.

Poďme na to pekne postupne

Základom  všetkého je voda, voda a voda – hydratácia zvonka i zvnútra. Počas leta netreba zabúdať na pravidelný pitný režim, k lepšej hydratácii pleti vám pomôžu aj kvalitné kozmetické hydratačné prípravky. Ak patríte k tým, ktoré sa slnia na pláži či pri bazéne celý deň, mali by ste používať hydratačné pleťové sérum a masku minimálne dvakrát do týždňa. Ak vás nanášanie masky časovo obmedzuje, lebo vy už hneď po raňajkách chcete vybehnúť na pláž, vyskúšajte hydratačnú pleťovú a telovú prírodnú kozmetiku z morských rias, Thalgo. Dokonale nahradí priaznivé účinky mora a morskej soli na vašu pleť, reminalizuje, hydratuje, regeneruje, dodá celému telu poriadny relax a prinavráti mu stratenú rovnováhu. Thalgo maska sa necháva pôsobiť na pleti cez noc, a tak vám ráno už nič nebude prekážať v nekonečnom chytaní bronzu!

Na dlhodobý pobyt na slnku ale pozor!

Počas bezstarostného vyvaľovania sa pri bazéne netreba zabúdať ani na ochranu pred slnkom. Klobúk a okuliare vám stačiť nebudú. Ruku na srdce – aký ochranný faktor pred UV žiarením používate vy, milé dámy? Ak si myslíte, že pokožka sa vám sfarbí do zlatista rýchlejšie pri nižšom faktore, mýlite sa. Málo chránená koža sa môže do niekoľkých dní zošúpať, prípadne spáliť, čo nemusí byť úplne najpríjemnejším zážitkom z dovolenky. Siahnite radšej po 30-ke, pri hyperpigmentácii vám bude vyhovovať aj faktor 50. A nemusíte sa báť, že sa vôbec neopálite. Nezabúdajte, že sa chcete opáliť, nie spáliť…

Vyvarujte sa najčastejšej chybe

Priznajte sa, aj vy si nanášate opaľovací krém až po tom, ako si starostlivo vyberiete svoje miesto na pláži? Mali by ste ale vedieť, že vaša pokožka je schopná nespáliť sa iba po dobu približne 10-30 minút. Naniesť krém treba teda aspoň 20-30 minút predtým, ako vytiahnete svojho manžela/priateľa na ležadlo. Účinok opaľovacieho krému navyše časom vyprchá, najmä ak ste sa boli osviežiť v mori. Preto je dôležité aplikovať krém na pokožku počas dňa niekoľkokrát. Výhodou je, že na krém môžete nanášať aj osviežujúci sprej na tvár, ktorý krém nezmaže a pomôže vašej pleti ostať vždy sviežou a hydratovanou.

Každodenná rutina

Naše zákazníčky často robia chybu v tej úplne najbežnejšej forme starostlivosti o pleť. Bavíme sa o čistení pleti a odličovacom procese, ktorý nezaberie až toľko času. Dovolenkové teploty a ochranné faktory zaťažujú našu pleť, a preto je potrebné dbať na čistenie a odličovanie pleti ráno aj večer. Skúste si prichystať tonikum rovno k zubnej kefke a máte zabité dve muchy jednou ranou!

Ošetrenie prírodnou kozmetikou z morských rias Thalgo, si môžete vychutnať aj u nás v SPAKLINIK: 02/6823 0940

Tešíme sa na Vás 🙂

www.spaklinik.sk

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *