gummy smile

Viete, čo je to gummy smile? Že nie? Ale určite áno… Väčšina z nás ho pozná pod názvom konský úsmev. Veď viete, to je presne ten, keď sa okrem krásnych zúbkov pozerajú na vašich priateľov aj vaše ďasná. Skrátka vyceríte na nich všetko, čo sa len dá. Všimli ste si to už dávno, no nevedeli ste, čo si s tým počať. Na fotkách radšej tlmíte akýkoľvek náznak úsmevu? Alebo sa radšej ani nefotíte?

Čo s tým?

Poradia vám naši odborníci z Interklinik. Gummy smile, gumený úsmev, je neprirodzeným typom úsmevu, ale dnes bežný u mnohých ľudí. Prirodzený typ pekného úsmevu je vraj taký, keď horná pera začína tesne nad horným okrajom zubov. (Aj vy teraz jazykom oblizujete svoje zuby a meriate si, kde vám končí horná pera, však?) Niektorí ľudia pri prílišnom snažení sa pri úsmeve skĺznu k tomu, že vyťahujú hornú peru tak vysoko smerom k nosu, že sa im až obnažia krčky zubov a ďasien (…zas to skúšate, čo?) J

Prečo ceríme ďasná?

Existuje viacero dôvodov. Príčinou tohto umelého gumeného úsmevu môže byť napríklad tvar vašich zubov, alebo veľkosť a tvar vašich pier. Častým dôvodom konského úsmevu sú ale aj svaly. Konkrétne tie malé svalíky na tvári, ktoré sa pri usmievaní aktivujú a vyťahujú hornú peru hore. Ak tieto svaly nepracujú správne, dochádza k nepeknej chybičke krásy – k starému známemu gumenému úsmevu.

Ako riešiť moje obnažené ďasná?

Nebojte sa, nečaká vás žiadna operácia, iba malé ošetrenie. Pre zmiernenie, alebo dočasné odstránenie gummy smile postačí aplikácia veľmi malého množstva botulotoxínu do svalu, ktorý sme spomínali aj vyššie. Do svalu, ktorý dvíha peru je vpichnutý botulotoxín a ten pošteklí jeho nervové zakončenia. Sval sa následne pohybuje len obmedzene a nedovolí vám vytiahnuť hornú peru až tak vysoko.

Nechcem po ošetrení sedieť týždeň zavretá doma…

…a ani nebudem. A ani vy nebudete. Aplikácia 2 vpichov botoxu trvá len pár minút. Ošetrenie bude mať na vašu tvár len pozitívne účinky. Zákrok koriguje totiž úsmev – najkrajšiu vec na vašej tvári a jeho účinky trvajú až po dobu 4 mesiacov! Ošetrenie je navyše možné následne opakovať, a tak budete vyzerať na fotografiách s kamarátkami prirodzene už navždy!

Na klinike zdravia a krásy Interklinik, sa vám o váš nový úsmev rada postará skvelá stomatologička s estetickým cítením, MUDr. Silvia Brockman.

Objednať sa môžete na: 02/6823 0930

www.interklinik.sk

 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *