Naša koža je vzácna. Neustále ju hýčkame rôznymi telovými olejčekmi, mliekami, krémami, rozmaznávame ju dlhými kúpeľmi. No zamyslime sa na chvíľu. Je to pre našu kožu maximum pozornosti, ktorú jej vieme venovať? Väčšina kožných lekárov by vám povedala, že to nestačí. Najvzácnejším darom pre našu pokožku je bežné všímanie si zmien a maličkostí, ktoré sa dejú na povrchu nášho tela. A teraz ruku na srdce – koľko pozornosti venujete napríklad svojím znamienkam? Viete, že bežné vyšetrenie u lekára vám môže zachrániť život?

Prečo by sme nemali ignorovať znamienka a iné objekty na našej pokožke?

Nebezpečné a neustále sa zväčšujúce znamienka, či malé, na prvý pohľad neškodné bodky na tele nám neraz môžu skomplikovať život. A to doslova. Všetky tieto objekty na našej pokožke môžu mať až hrozivé následky, medzi ktoré patrí aj rakovina kože. Nepríjemným následkom neustáleho nechráneného vystavovania znamienok slnečnému žiareniu sa dá ale ľahko vyhnúť. Stačí len neignorovať znamienka na tele, venovať im dostatočnú pozornosť a viac si vážiť svoju pokožku a, v konečnom dôsledku, aj seba samého. Aj o tom je už blížiaci sa Európsky deň melanómu, ktorý organizácia WHO určuje vždy spravidla na druhý májový pondelok.

Čo je Európsky deň melanómu a čo nás čaká?

Európsky deň melanómu, ktorý na Slovensku zastrešuje Fotobiologická sekcia Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti je venovaný všetkým, ktorí chcú venovať svojej pokožke viac pozornosti. Sprievodný program bude zameraný na zvýšenú informovanosť pacientov o možnom hroziacom nebezpečenstve, rovnako môžu pacienti vďaka podujatiam organizovaným pri príležitosti tohto dňa absolvovať preventívne vyšetrenie svojej kože a naučiť sa niečo o práci dermatovenerológov. Ani my v Interklinik nebudeme počas mesiaca Máj výnimkou, nebojte sa preto využiť príležitosť dať si skontrolovať u nás akékoľvek znamienka, či informovať sa o možných následkoch slnečného žiarenia na vašu kožu.

Tradícia si od roku 2000 získala sympatie mnohých európskych krajín, ktoré sa k ,,vyznávaniu“ Európskeho dňa melanómu postupne pridali. Predchádzajúce ročníky tohto výnimočného dňa pomohli k zvýšeniu záchytnosti rôznych nepríjemných nálezov u mnohých pacientov. Preto ak aj vy patríte k tým, ktorí neignorujú svoj zdravotný stav, využite šancu a zúčastnite sa Európskeho dňa melanómu 2017 na Slovensku!

U nás, na klinike zdravia a krásy Interklinik, máme pre Vás počas celého MÁJA PREVENCIU ZNAMIENOK za zvýhodnenú cenu 20 EUR!

Objednať sa môžete na: 02/6823 0920

www.interklinik.sk

 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *