lekárky Estetická dermatologia

Ešte sme sa nestihli oficiálne pochváliť, ale máme pre vás novinku. Súčasťou nášho oddelenia – Estetická dermatológia – sa nedávno stali dve šikovné lekárky, s ktorými sa budete stretávať pri návštevách našej kliniky. Aj keď obe patria medzi mladšie ročníky, majú už bohaté skúsenosti. A keďže sa budú venovať hlavne vám a vašej kráse, zisťovali sme, ako sa dve krásne dámy na tento večný fenomén pozerajú a čo podľa nich najviac prospieva kráse. Najprv si ich ale predstavme.

MUDr. Vanda Martišková je absolventkou Lekárskej univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobí na Dermatovenerologickej klinike Univerzitnej nemocnice v Bratislave a v rámci doktorandského štúdia sa venuje téme použitia kmeňových buniek v hojení chronických rán. V minulosti pôsobila ako lekárka na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny na súkromnej klinike vo Viedni a v UNB Ružinov. Absolvovala niekoľko špecializovaných kurzov zameraných na výplňové materiály, botulotoxín, mezonite  a AHA kyseliny v dermatológii. Na našej klinike sa chce zamerať predovšetkým na modeláž tváre prostredníctvom kyseliny hyalurónovej vďaka prechádzajúcich skúsenostiam s ihlovými a katétrovými technikami.

MUDr. Hajnalka Méryová Faragó vyštudovala medicínu na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. Po skončení vysokej školy nastúpila do Univerzitnej nemocnice v Bratislave (Nemocnica Staré Mesto) na pozíciu lekárky Dermatovenerologickej kliniky so zameraním na diagnostiku a prevenciu. U nás ju budete stretávať najmä pri ošetreniach tváre pomocou AHA kyselín, pri chemickom peelingu, OXY Geneo, pri aplikácii botulotoxínu či pri odstraňovaní nežiaducich chĺpkov prostredníctvom LEDA EPI.

Nemá zmysel nahovárať si, že zovňajšok nie je dôležitý. „Náš výzor je prakticky prvá vec, ktorú na nás cudzí človek v rámci prvého dojmu hodnotí. Krása má však každom veku iný charakter a ten treba rešpektovať,“ hovorí lekárka MUDr. Vanda Martišková. „Krása je o dlhoročnom až celoživotnom prístupe k sebe samému. Mladistvý vzhľad je aj o vnútornom šťastí a zdravom životnom režime. To sa však do veľkej miery vylučuje s dnešným pracovným tempom. Spánkový deficit, stres, nedostatok denného svetla a pohybu, či nedostatočný pitný režim poškodzujú organizmus, čo sa neodmysliteľne odzrkadlí aj na vizáži. Najlepšie čo môžete nielen pre spomalenie starnutia, ale aj svoje celkové zdravie urobiť, je povedať si dosť a prehodnotiť svoj životný štýl. Starnutie patrí k životu a nevyhýba sa nikomu, netreba sa zaňho hanbiť. Starnúť sa však dá s malou pomocou aj pekne, no niektoré vrásky sú priam závideniahodné – tie z úsmevu,“ tvrdí Dr. Martišková.

„Každý človek je niečím výnimočný, odlišný a práve v tom vidím skutočnú krásu ja. Ale k tomu aby človek vyzeral krásne zvonku, potrebuje mať aj vnútornú pohodu. Človek, ktorý nie je so sebou spokojný, nikdy nebude zo seba vyžarovať krásu. Veľa ľudí sa zameriava na vzhľad, ale pritom zanedbáva svoje vnútro a to je dôvod prečo nikdy nedosiahnu želaný vonkajší výzor. Každý má teda potenciál byť krásny, treba sa len o seba starať tak z fyzickej ako aj z psychickej stránky,“ Hovorí MUDr. Faragó. Ak by sme sa pozreli na to, ako si zachovať čo najdlhšie mladistvý a pre niekoho aj najkrajší vzhľad, potom prichádzajú na rad staré osvedčené múdrosti – odličovanie, pravidelné čistenie a hydratácia pokožky. V istom veku to už samo o sebe nestačí a pokožke treba pomôcť. „Dnes už existuje aj mnoho neinvazívnych spôsobov, ako spomaliť starnutie. Treba si však vybrať tú najprirodzenejšiu cestu. „Samozrejme netreba skrývať vrásky za každú cenu, aj jemné vrásky s prirodzeným vzhľadom sú krásne. Vejáriky okolo očí pôsobia pôvabne a elegantne, navyše odzrkadľujú že ste mali život plný úsmevu,“ dopĺňa MUDr. Faragó.

Naše krásne pani doktorky sa už na vás tešia, na našej klinike 🙂

OBJEDNAŤ sa môžete na: 02/6823 0920

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *