Radiesse _ interklinik

Už dávno nás zima tak neprekvapila svojou pravou tvárou. Vlhkosť, štipľavý mráz a silný vietor sú poriadnou skúškou odolnosti našej pleti. Navyše, nepridáva jej ani suchý vzduch v prekúrených miestnostiach, do ktorých sa bežíme zohriať. Ako sa teda správne postarať o našu pleť, aby bola krásna a svieža?

  1. Hydratovať, hydratovať, hydratovať

Aj v zime potrebuje vaša pokožka dostatočnú hydratáciu. Nie je pravdou, že účinok hydratačných krémov je v zime nefunkčný alebo že dokonca spôsobuje omrzliny(!). Vhodnejšie sú však krémy, než ľahké gély či emulzie. No vodu a výživu vaša pleť potrebuje viac než inokedy. Kvalitné krémy pôsobia zároveň hĺbkovo a dodajú pleti zdravý „šmrnc“. Samozrejme, starostlivosť o pleť prispôsobte vášmu typu pleti. Pre mastnú je dôležitá vhodná kombinácia krému a make-upu, pre suchú zase hydratácia formou krému, ale aj dôkladného pitného režimu. Pre zmiešanú pleť odporúčame krém s vhodným podielom výživných a hydratačných látok.

  1. Nezabudnite na UV ochranu

V zime sú dni krátke a slnko sa akosi častejšie skrýva za mraky. No ani počas zimných mesiacov by ste nemali vynechať krémy s UV faktorom. Slnečné lúče sú intenzívnejšie najmä na horách, a tak pred lyžovačkou nezabudnite na krém s vyšším UV faktorom. Dajte si pozor najmä vtedy, ak sa lyžiarskemu umeniu venujete vo vysokých nadmorských výškach. Len si spomeňte, koľko spálených nosov, či tvárí ála Mucha Puk ste už stretli po celodennej lyžovačke na večeri. UV faktor dnes už obsahujú aj kvalitné make-upy, ktoré vás ochránia aj počas bežného dňa.

  1. Dokonalé pery

Popraskané boľavé pery nás v zime trápia častejšie než inokedy. Môže za to tenká vrstva pokožky bez mazových žliaz, čo spôsobuje jej jednoduchšie vysychanie či popraskanie. Kvalitný balzam na pery by preto mal byť vašou povinnou výbavou. Vo vetre či mraze vytvorí dokonalú ochrannú vrstvu, ktorá zabráni ich popukaniu. Ak ste predsa len na balzam zabudli a pery ste si aj zopárkrát „pohotovostne“ pooblizovali, pomôže vám prírodný liek – med, bambucké maslo, olivový olej alebo klasický jelení loj.

  1. Prižmúrené oči

Podobne ako pery, aj okolie očí si v zime vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Oči podvedome žmúrime, či už kvôli vetru alebo slnku. Navyše, okolie očí je veľmi citlivé. A to je príležitosť na vznik dobre známych „vejárikov“. Doprajte im teda dôkladnú výživu a ošetrujte si okolie očí pokojne aj niekoľkokrát za deň. Ak si večer po odlíčení nájdete čas na krátku masáž, účinky nenechajú na seba dlho čakať.

  1. Svätá trojica

Pre pleť je veľmi dôležitý prísun vitamínov. Vďaka dostupnosti čerstvej zeleniny a ovocia, si ich môžeme dopriať celoročne aj formou stravy. Najviac sa pokožka teší z vitamínov A, E a C. Á-čko spomaľuje jej starnutie, É-čko stimuluje antioxidačné účinky a Cé je univerzálny pomocník.

Zimné obdobie je zároveň ideálne na letnú prípravu. Práve počas chladnejších mesiacov môžete podstúpiť jednoduché procedúry, ktoré dodajú vašej pokožke potrebnú výživu. Doprajte si hĺbkové čistenie pleti, hydratačné masky, vyskúšajte chemický peeling, mikrodermabráziu či iné ošetrenia, ktoré vašu unavenú pleť rozjasnia a vrátia jej povestnú iskru.

Viac informácií získate a objednať sa môžete na recepcii Estetickej dermatológie Interklinik: 02/6823 0920 a recepcii SPAKLINIK: 02/6823 0940

www. interklinik.sk  |  www.spaklinik.sk

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *