interklinik_man_hair

Vždy som bol veľmi hrdý na svoje vlasy. Bola to moja tajná zbraň, na ktorú, ako mi neskôr prezradila moja manželka, som zbalil aj ju. Keď som však o ne v tridsiatke postupne začal prichádzať a každým týždňom redli viac a viac, nebolo mi všetko jedno.

„…zrazu som mal pocit, že strácam aj svoju mužskosť“

Keďže bol plešatý môj starký a otec už toho na hlave tiež najviac nemá, vedel som, že to asi pre mňa neveští nič dobré. S miznúcimi vlasmi som mal zrazu pocit, že strácam aj svoju mužskosť. Jednoducho som si bez nich svoj život nevedel predstaviť.

Keď som si pomyslel, že pri tomto vražednom tempe, s akým mi moje vlasy dávali navždy zbohom, by som sa za pár rokov zmenil na neprívetivo vyzerajúcu „hlavohruď“ oholenú na koleno alebo sa ráno pred zrkadlom dve hodiny trápil s prehadzovačkou, rozhodol som sa spraviť všetko pre to, aby mi vlasy opäť narástli. Stať sa členom Klubu nespravodlivo plešatých som určite neplánoval. Dávať si však na hlavu každú chvíľu nejaké „zaručene účinné“ zázračné vodičky, séra, či krémiky a tráviť v kúpeľni pomaly viac času ako moja žena, ma naozaj nebavilo.

Raz som natrafil na jeden článok, kde ma v mojej bezútešnej situácii trochu povzbudili britskí experti. Plešivosť je podľa nich prísľubom veľkej vášne, keďže je to znak vysokej hladiny testosterónu. Britským expertom sa síce na chvíľu podarilo povzbudiť moje ego, stále som sa však s mojím novým „účesom“ nestotožnil. Začal som rozmýšľať nad transplantáciou vlasov.

Keď som si o tom prečítal viac, celkom ma to zaujalo. Chcel som však počuť aj slovo odborníka. Rozhodol som sa, že vyskúšam Interklinik. Z konzultácie som mal skvelý pocit a z výsledkov, ktoré mi doktor ukázal ešte lepší. Aj keď mám ako veľký chlap z lekárov trochu strach, odhodlal som sa podstúpiť tento zákrok. Nakoniec to však takmer vôbec nebolelo, celý čas som bol v lokálnej anestézii. Pokiaľ mi doktor odobral vlasy z tade, kde som ich mal dostatok a premiestnil tam, kam bolo treba,  síce pár hodín trvalo, ale výsledok stál určite za to.

„…transplantácia vyriešila môj problém natrvalo“

Po transplantácii som si ešte chvíľu musel vlasy umývať špeciálnym šampónom a bral som tiež tabletky na podporu rastu, ktoré mi doktor predpísal. Približne po troch mesiacoch mi začali rásť nové vlasy. Neveril som, ale moje vlasy boli zase späť, tam, kde majú byť. Najlepšie však je, že transplantácia vyriešila môj problém natrvalo. Keď už teraz vlasy mám, začal som rozmýšľať nad tým, čo budem robiť, ak začnem šedivieť. Na chvíľu som sa opäť zľakol, ale dal som si obligátny „nádych výdych“ a povedal som si, že na Duška Grúňa to hrať rozhodne nebudem. Šediny sú predsa sexi. Hlavne, že má čo šedivieť.

VIAC INFORMÁCIÍ VÁM POSKYTNEME NA TEL. ČÍSLE: 02/ 6823 0911

 

Zdroj:  Marcel, interklinik plastická chirurgia MUDr. HEDERA

Spojte sa s nami!

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *