Ešte ste nikdy neboli na lymfodrenáži? Nie ste in! Slovíčko lymfodrenáž patrí dnes do slovníka snáď každej modernej ženy, ktorá sa najmä teraz, pred letom, rozhodla zviesť neľahký boj s celulitídou a prichystať tak svoju postavičku do plaviek. Lymfodrenáž má však aj iné pozitívne účinky. Prezradíme vám o tomto fyzioterapeutickom zázraku viac.

Stará dáma z Paríža

Manuálna lymfodrenáž sa svetu predstavila už v tridsiatych rokoch minulého storočia, a to rovno na medzinárodnej výstave zdravia a krásy, kde inde ako v Paríži. V porovnaní s klasickou masážou, ktorú poznáte, je lymfodrenáž jemnejšia a pozostáva z pomalších pohybov. Jej tajomstvo spočíva v štyroch základných hmatoch a ich kombináciách, ktoré pôsobia na povrch vášho tela a pomáhajú tak z buniek odplaviť odpadové a toxické látky.

Sú užšie

Z názvu lymfodrenáž asi šípite, že táto masáž bude mať čo to dočinenia s vaším lymfatickým systémom. To, aby lymfatický systém fungoval ako má, je dosť dôležité, pretože úzko súvisí s našou imunitou a celkovým zdravím.

A ako to vlastne funguje alebo ako by malo? V lymfatických cievach prúdi lymfa a odvádza tak nahromadenú vodu, škodlivé a odpadové látky. Tieto cievy sú však oproti krvným oveľa užšie, a preto je jej pohyb často spomalený. Srdcovo-cievny systém má navyše svoju vlastnú pumpu – srdce. Lymfatický funguje hlavne vďaka aktivite našich svalov. K jeho spomaleniu si tak dopomáhame najmä sedavým zamestnaním či nedostatkom pohybu.

Mnohokrát máme potom zníženú imunitu, ukladá sa nám nadbytočný tuk, samozrejme tam, kde to najmenej chceme. Rýchlejšie sa tiež unavíme, ľahšie podľahneme nervozite či stresu a ako čerešnička na torte sa nám na koži môžu objavovať aj nepekné vyrážky. Lymfodrenážou sa dá tok lymfy obnoviť a opäť tak naštartovať náš lymfatický systém.

Športovci, baletky aj letušky

Ak sa rozhodnete pre lymfodrenáž, rozmaznávať vás budú hodinku a pol až dve. Pred masážou by ste mali vypiť aspoň tri deci čistej vody a o niečo viac tekutín by ste si mali dopriať aj niekoľko dní po nej. Preventívne sa lymfodrenáž odporúča absolvovať raz do mesiaca, ak však máte nejaký zdravotný problém, závisí to čisto od vašej potreby. Pomôcť vám môže napríklad s reumou, artrózou, kŕčovými žilami, oslabenou imunitou, či migrénou. Pôsobí tiež ako likvidátor stresu, únavy, rôznych bolestí a opuchov.

Lymfodrenáž s obľubou využívajú aj športovci, baletky, či letušky. Dokáže totiž zotaviť po fyzickej záťaži, a zároveň zvýšiť kondíciu k ďalším výkonom. My, obyčajné smrteľníčky, sa zase tešíme najmä jej blahodarným kozmetickým účinkom. Poradí si s celulitídou, vyhladí a omladí našu pokožku, zabojuje s akné, či na rozlúčku zamáva našim kruhom pod očami.

OBJEDNÁVAŤ SA MÔŽTE NA: 02/6823 0940

zdroj: interklinik, spaklinik, iveta holešová

 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *