PRSIA-implantát-ilustr

Desiatky žien a dievčat denne bojuje s dilemou KDE, AKÉ veľké a s AKÝM tvarom, by si mohli nechať operovať svoje prsia s ktorými nie sú spokojné. Mnohé hľadajú pomoc a rady na anonymných – internetových diskusných fórach, aby si dodali odvahu, vymenili skúsenosti a povzbudili tie druhé….

 

Baby, chcem sa podeliť o jednu nepríjemnu skúsenosť na kúpalisku. Vedľa na deke si ma obzerala taká skupinka, vôbec im nevadilo, že sa na nich pozerám, a potom som už len počula, že “silikony”… V tej chviíli som sa chcela prepadnuť pod zem, ešte som sa nestretla s takouto reakciou. Tak celý život som mala komplexy z malých pŕs a schovávala ich a teraz, aby som mala komplex zo silikónov… No musím povedať, že ma to vyhodilo z miery. Pritom ich nemám veľké, také dvoječky a anatomy, nemám ich nejake stojáky, stredný profil a take trochu padnutejšie… Tak som aj rada že nemám väčšie, neviem či by som si na niečo také zvykla… 🙁 (Sandritta) 

Och moja, takéto reči ťa nemôžu rozhodiť :-), nasrať ťa môže len inteligent a ten nebude v 21.storočí, kedy pomaly je zvláštne, že žena ešte silikóny nemá, ukazovať prstom a šomrať na hlas, že aha “silikóny…”. Na mňa toľké ženy pozerali, sem-tam som ich upozornila, že aby hubu zavreli, lebo im jazyk trčí a sliny tečú, ale to sa treba pousmiať, nauciť sa žiť s tým, že jedny na teba pozeraju, lebo sú z Dolných Vesteníc a na dedinskej diskotéke sa s tým ešte nestretli, potom sa nájde skupina žien, čo ich ide roztrhnúť od jedu, žeby také chceli mať, ale ohováraním si na ne nezarobia, ďalej sú takí, ktorým sa to proste nepáči a majú potrebu vyjadriť svoj názor a samozrejme takí, ktorým sa to proste páči, neodsudzujú to a dokonca pochvália, dajú najavo, že také by chceli a v dobrom závidia. Máš dve uši, dve oči, jedným dnu, druhým von. Tak je to v dnešnej dobe úplne so všetkým. A mimochodom, máš ich nádherne urobené, fakt krása, môžeš sa hrdo pýšiť, zdravo machrovať, lebo máš nádherný dekolt, nič vulgárne, prehnané, čiže, ak niekto o tebe hovorí, len preto, že si zaujala… (barbora10)

 Teda to musela byt strašne nepríjemna situácia! Ale aká drzosť, ja by som si nedovolila niekoho takto okato obzerať a ešte nahlas aj komentovať ( inak, nadobudla som ten istý pocit ako ty, keď som sa vrátila do reálneho života po opke a najmä teraz v lete, ked chodím odhalenejšia, chválabohu, že nemám nič príliš veľké a okaté, asi by som nezvládla nálepku “silikonová”, u nás to ľudia proste stále ešte príliš riešia a tuším skôr v tom negatívnom zmysle. Presne tak to citim aj ja 🙂 Prsia si užívam, konečne mžem nosiť to, čo som predtým nemohla, je to oslobodzujúce. Ja som si ani pred opkou nemyslelam, že sa z nich tak budem tešiť 🙂 Neviem ako ty, no ja sa najlepšie cítim bez podrpdy, celý život som sa bez nej ani nepohla, ani smeti vysypať (nedaj bože, by ma niekto videl), tak teraz si to bez nej užívam! 🙂 A preto je aj lepšie, že nemám väčšie, takto je to prirodzene v tričkách a môžu všetci len špekulovat:) (bittersweet)

 Slovensko este stále spíííí a dlho ešte bude 🙂 Nebojte sa baby, v zahraničí by ste sa necítili zle, lebo by si vás ľudia nevšímali a neriešili, či máte, alebo nemáte niečo umelé:-) (Martina210)

 

Zväčšovanie prsníkov (augmentácia) endoskopickou metódou, spočíva vo vkladaní silikónových prsných implantátov cez malé rezy v podpazuší (axilárny prístup), s pomocou optického endoskopu a digitálnej kamery. Takto realizovaná plastická operácia patrí medzi náročné zákroky, vyžaduje nielen technické vybavenie, ale aj skúseného a erudovaného chirurga. Plastickí chirurgovia v Interklinik, ako jediní v Bratislave, túto metodiku dlhodobo používajú pri indikovaných výkonoch.

 

Zdroj: zdravie.sk, interklinik;

Prečítajte si tiež: Fórum- Baby nedajte sa odradiť!; Baby, nedajte sa odradiť! (2)

 Túžite po pestrejších informáciách?

Spojte sa s nami:

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *