THREAD LIFT-mezonite-ilustr

Mini-invazívny, ale účinný mezoliftingový zákrok bez špeciálnej prípravy, bez anestézie a jaziev. S okamžitým efektom a bez nutnej rekonvalescencie.

Rôzne spôsoby tvarovania tváre sú známe už viac než 20 rokov, ako takzvané zlaté nite. Napriek svojej veľkej popularite, majú však metódy s použitím zlatých či platinových nití alebo iného nevstrebateľného stehového materiálu i podstatné nevýhody a to predovšetkým u pacientov s tenkou, jemnou alebo ovisnutou pokožkou. Hrubé nevstrebateľné nite presvitajú a sú viditeľné. 

Nová a inovatívna metóda tvarovania tváre Thread Lift ( ale tiež Prime Lifting, mezoniťový lifting)  k nám prišla z Juhovýchodnej Ázie, kde majú ženy tradične jemnú a veľmi tenkú pokožku.

Táto revolučná metóda navyše nezanecháva žiadne stopy a je založená na princípoch orientálnej medicíny, podľa ktorých sa vlákno zavádza tak, aby okrem liftingového účinku pôsobilo aj na tvárové svaly a výrazne zvyšovalo ich tonus. 

Thread Lift alebo lifting pomocou mezonití, umožňuje vytvoriť neviditeľnú podkožnú kostru, ktorá udržuje tkanivá, zabraňuje vzniku vrások a koža sa tak stáva pružnejšou a elastickejšou. 

Ako to prebieha

Thread Lift je zavádzanie tenkých flexibilných mezonití pod kožu, poskytujúci trvalý účinok na jeden a pol až dva roky a ďalej vyžaduje len drobné korekcie k predĺženiu účinku.

Pri mezoliftingu sa používajú špeciálne mezonite z polydioxanonu (PDO+), obaleného kyselinou hyalurónovou. Takýto materiál je biokompatibilný s tkanivom ľudského organizmu, nevyvoláva nežiaduce reakcie na cudzorodý materiál a v plastickej chirurgii sa využíva dlhodobo.

Pri používaní polydioxanonu, nevznikajú alergické reakcie, netvoria sa modriny ani výraznejšie opuchy a niť sa úplne vstrebe do 180 dní. Na mieste pôvodne zavedených nití sa tvorí jemné spojivové tkanivo z novotvoreného kolagénu, ktorá následne poskytuje dlhodobý liftingový účinok.

Pomocou vodiacej ihly sa do problémovej oblasti zavedie niekoľko nití s dĺžkou 30 až 90 mm. Aplikácia nití priečne k svalovým vláknam poskytuje – relaxačný účinok podobný botulotoxinovému efektu a naopak, ich zavedenie pozdĺž smerom svalových vlákien poskytuje – posilnenie a lifting svalov.

Thread Lift umožňuje:

 • odstránenie nosoperovej ryhy
 • takzvaných vraních nôh a iných vrások okolo očí a uší
 • spevňuje tvár a obočie.
 • odstránenie ústnych kútikov
 • alebo kolmých vrások pred uchom.

Aplikácia mezonití sa však neobmedzuje len na tvárovú oblasť. Unikátna metóda rýchlo, účinne a bezpečne odstraňuje ryhy a ovisnutú kožu na krku, brade, v oblasti dekoltu a tiež na rukách, bokoch a bruchu a vyrovnáva povrch kože po liposukcii.

Thread Lifting navyše s úspechom koriguje tvar kolien a poprsia po plastickej operácii.

Pohodlne bez anestézie 

Na rozdiel od iných metód tvarovania pokožky, Thread Lift je krátkodobá procedúra, netrvá dlhšie ako 1 hodinu.  Vykonáva sa pomocou veľmi jemných ihiel, je bezpečná, dobre tolerovaná organizmom a nevyžaduje celkovú anestéziu (znecitlivenie oblasti aplikácie).

Mezoniťový lifting nezanecháva pocit diskomfortu a nevyžaduje zvláštne rekonvalescenčné opatrenia ani obmedzenia. Ihneď po vykonaní procedúry sa môžete zapojiť do svojich zvyčajných aktivít a pokračovať v štandardnej starostlivosti o telo a tvár.

 

Zdroj/autor: auora solutions, interklinik,;

Prečítajte si tiež : Starnutie vieme len spomaliť, zjemniť a skrášliť;

 Túžite po pestrejších informáciách?

Spojte sa s nami:

Share

7 thoughts on “AKO SA TO ROBÍ Thread Lift – moderný mezolifting

 1. Dobry den. Postupila som tento zakrok,.ale necitim sa tak?ako sa to cele opisuje….ze bez modrin,rekonvalescencie,…som cela ubolena, pomodrinovana, mozno na cele dva tyzdne,…neverte tomu,co sa pise a komentuje.

  1. Dobrý deň Karolina,
   tato skusenost nas velmi mrzi. Na nasej klinike sme ziadny takyto pripad nemali. Taktiez modriny ani bolesti by ste nemali mat…. interklinik

 2. ja som vyskušala mezonite zatial iba na brade mam na každej strane po 3 kusy, ale skutočne nemam žiadne bolesti ani žiaden opuch a modrinu nijaku. Som velmi spokojná. Idem si dat dokončit ešte sanky po oboch stranách tváre. Som treti den po zákroku.

 3. ja som po tomto zakroku 3den a tie modriny (teraz “len” zlte)mam naozaj vsade tam kde mi tie nite viedli – vyzeram ako po zltacke. Taktziez to bolelo a robili to bez umrtvenia ani len lokalneho, kedze mi to hned robili, len co to dezinfikovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *